KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10504361
nr 1050 4361
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Akvarell, Lars Norrman (1915-1979), signerad, Två män, 11x16
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 augusti 2016
kl 18:34:49
22/8 18:28:40
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman